Kiedy potrzebne jest prowadzenie pełnej księgowości?

24 lutego 2021 by Brak komentarzy

Kiedy pełna księgowość?

Uproszczona księgowość to rozwiązanie cieszące się dużą popularnością. Niestety, są przypadki, w których jej stosowanie nie jest możliwe. Wtedy obowiązkowe staje się prowadzenie pełnej księgowości.

Pełne księgi mają obowiązek prowadzić przedsiębiorcy, który postanowili przekształcić prowadzoną przez siebie działalność w spółkę prawa handlowego. Tyczy się to również spółek osobowych prawa handlowego. Do tych pierwszych zalicza się między innymi spółki akcyjne, do tych drugich zaś spółki komandytowe.

Jeśli przychody netto przekroczyły wartość dwóch milionów Euro (oczywiście w przeliczeniu na złotówki), też pojawia się obowiązek prowadzenia pełnej księgowości.

Jesteś zobowiązany posiadać pełną księgowość? Znajdź rozwiązanie dla siebie: 
prowadzenie pełnej księgowości Gdynia | biuro rachunkowe trójmiasto | księgowość pszczyna

Czym się kierować, wybierając biuro księgowe?

Biuro rachunkowe to miejsce, kierujące swoje usługi zarówno do klientów indywidualnych, jak i różnego rodzaju firm. Na rynku działa aktualnie wiele biur rachunkowych , których jakość świadczonych usług jest naprawdę różna. Co uwzględnić, chcąc wybrać naprawdę solidne biuro rachunkowe?

Z całą pewnością warto kierować się opiniami, jakie biuro zbiera wśród klientów. Warto popytać zaprzyjaźnionych firm, a jeśli takich nie mamy, z pomocą przychodzi Internet. Na rozmaitych formach znaleźć można opinie na temat biur rachunkowych.

Obowiązkowo trzeba sprawdzić czy biuro rachunkowe działa w świetle obowiązującego prawa i posiada potrzebne licencje. Przed podpisaniem umowy warto także zapytać o kwalifikacje pracowników, którym powierzone zostanie nasze zlecenie.