środa, 15 marzec 2017 00:00

Dee Snider urodził się dokładnie 62 lata temu

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ilustracja do artykułu: Dee Snider urodził się dokładnie 62 lata temu Ilustracja do artykułu: Dee Snider urodził się dokładnie 62 lata temu źródło: http://americannewsx.com

David Daniel Snider jest amerykańskim wokalistą, znanym przede wszystkim z działalności w zespole glamrockowym Twisted Sister. Dziś, tj. 15 marca przypada 62 rocznica jego urodzin!

Dee Snider to twórca największych przebojów grupy Twisted Sister. Piosenkarz dołączył do zespołu w 1976 roku, jako frontman, przyczyniając się znacząco do sukcesów kapeli. Dużym przełomem w działalności zespołu był trzeci album - Stay Hungry z 1984 roku. To właśnie na tym krążku znalazły się napisane przez Snidera ponadczasowe hity: We’re Not Gonna Take It oraz I Wanna Rock!

Grupa Twisted Sister rozpadła się w 2016 roku. W tzw. klasycznym składzie zespołu, poza Sniderem, znaleźli się: Eddie Ojeda, Jay Jay French (założyciel), Mark Mendoza oraz A. J. Pero. Poza Twisted Sister Snider ma na koncie również współpracę z grupą Desperado, SMFs (gdzie grał razem z A. J. Pero) oraz Widowmaker (w którym na perkusji można usłyszeć Joeya Franco). Muzyk zaangażował się również w produkcję kilku filmów.

 

Ostatnio zmieniany niedziela, 06 sierpień 2017 22:17

NOWOŚCI