wtorek, 21 marzec 2017 00:00

26 lat temu Smashing Pumpkins podpisali kontrakt z Caroline Records/Virgin

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ilustracja do artykułu: 26 lat temu Smashing Pumpkins podpisali kontrakt z Caroline Records/Virgin Ilustracja do artykułu: 26 lat temu Smashing Pumpkins podpisali kontrakt z Caroline Records/Virgin źródło: consequenceofsound.com

Smashing Pumpkins istnieje na rynku muzycznym od 1988 roku. Przełom w karierze zespołu dokonał się w momencie podpisania kontraktu z amerykańską wytwórnią Carolina Records/Virgin...

Zanim rozpoczęli współpracę z Carolina Records, Smashing Pumpkins wydawali single niezależnie oraz korzystając ze wsparcia Sub Pop – niewielkiej wytwórni, która spopularyzowała gatunek muzyczny grunge. Z Sub Pop pracowały już wcześniej zespoły Nirvana oraz Soundgarden i była to wytwórnia, kojarzona z muzyką Seattle.

21 marca 1991 roku zespół podpisał siedmiopłytowy kontrakt z Carolina Records, pierwszym efektem tej współpracy był wydany w maju 1991 roku krążek Gish. Płyta osiągnęła w Stanach Zjednoczonych status platynowej, rozchodząc się w ciągu kilku lat w ilości 1,1 miliona sprzedanych egzemplarzy. Podczas sesji do Gish zarejestrowano jeszcze kilka innych utworów, jednak zostały one wydane na innych składankach.

Ostatnim wydanym we współpracy z Virgin Records albumem był Machina/The Machines of God z 2000 roku. Kolejna płyta – Machina II (pochodząca z tego samego roku) została wydana przez muzyków własnym sumptem.

 

Ostatnio zmieniany niedziela, 06 sierpień 2017 22:16

NOWOŚCI