środa, 29 marzec 2017 00:00

11 lat temu Tom Jones został wyróżniony tytułem szlacheckim

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ilustracja do artykułu: 11 lat temu Tom Jones został wyróżniony tytułem szlacheckim Ilustracja do artykułu: 11 lat temu Tom Jones został wyróżniony tytułem szlacheckim źródło: http://thebluesmobile.com

Walijski wokalista Tom Jones może się pochwalić tytułem szlacheckim! Muzyk odebrał zaszczytne wyróżnienie z rąk brytyjskiej królowej w 2006 roku…

Tom Jones (a właściwie: sir Thomas Jones Woddward) urodził się w 1940 roku, na terenie południowej Walii. Muzyk jest uznawany za jedną z największych gwiazd muzyki rozrywkowej XX i XXI wieku. Zasłynął na świecie przede wszystkim, jako wykonawca takich przebojów, jak It’s Not Unusual, What’s New Pussycat, Delilah, czy She’s a Lady.

Największym sukcesem w karierze Toma Jones’a okazał się album Reload z 1999 roku. Płyta zawiera 14 coverów i 3 oryginalne piosenki artysty, nagrane w duetach ze znanymi artystami (Robbie Williams, Van Morrison, The Pretenders, The Cardigans, Stereophonics).

2006 roku artysta posiada tytuł szlachecki, przyznany przez królową Elżbietę II 29 marca, w Pałacu Buckingham. Sam muzyk przyznaje, że był to jeden z najważniejszych momentów w jego karierze i nie spodziewał się, że jego wkład w dorobek brytyjskiej muzyki zostanie w taki sposób nagrodzony.

Poza Tomem Jones’em, brytyjska królowa nadała tytuły szlacheckie również takim muzykom jak: Mick Jagger, Paul McCartney, Rod Stewart, czy Elton John.

 

Ostatnio zmieniany sobota, 29 lipiec 2017 01:41

NOWOŚCI