czwartek, 09 marzec 2017 00:00

51 lat temu nagrano God Only Knows

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ilustracja do artykułu: 51 lat temu nagrano God Only Knows Ilustracja do artykułu: 51 lat temu nagrano God Only Knows materiały prasowe

God only knows to piosenka napisana przez Briana Wilsona i Tony’ego Ashera dla amerykańskiego zespołu The Beach Boys. Utwór nagrano w marcu 1966 roku…

The Beach Boys to amerykańska grupa rockowa grająca rock and roll, z domieszką surf rocka i tzw. sunshine popu. Za najważniejszy album w historii zespołu uznawany jest wydany w 1966 roku Pet Sounds. Na płycie znalazł się m.in. słynny kawałek God only knows.
God Only Knows zostało po raz pierwszy wydane przez The Beach Boys razem z singlem Wouldn’t it be nice. Piosenka napisana przez lidera grupy w ciągu roku od wydania dotarła na drugie miejsce listy największych przebojów w Wielkiej Brytanii. Sam Paul McCartney określił ją jako swój ulubiony kawałek!

{youtube}lpd4jzKA4SA{/youtube}

Piosenka została wykorzystana w ścieżce dźwiękowej do filmów: Boogie Nights (1998), Love Actually (2003) oraz My Life Without Me (2003), a także w kilku popularnych serialach. Utwór do dziś jest chętnie coverowany przez wiele gwiazd. Sprawdźcie koniecznie wersję nagraną przez plejadę 27 znanych artystów w 2014 roku, w ramach klipu promującego stację BBC Music:


{youtube}XqLTe8h0-jo{/youtube}

Ostatnio zmieniany sobota, 29 lipiec 2017 01:40

NOWOŚCI