środa, 09 sierpień 2017 00:00

W teledysku What I’ve Done zespołu Linkin Park wykorzystano sceny z filmów

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ilustracja do artykułu: W teledysku What I’ve Done zespołu Linkin Park wykorzystano sceny z filmów Ilustracja do artykułu: W teledysku What I’ve Done zespołu Linkin Park wykorzystano sceny z filmów Źródlo: 5gig.com

Piosenka What I’ve Done pochodzi z wydanego w 2007 roku krążka Minutes to Midnight. To trzeci studyjny album w dorobku kalifornijskiej grupy Linkin Park. W teledysku do tego kawałka wykorzystano sceny z dwóch słynnych filmów…

 

What I’ve Done to singiel promujący album Minutes to Midnight grupy Linkin Park. Na krążku znalazło się 15 utworów, w tym trzy bonusowe. Nazwa płyty odwołuje się do zegara zagłady oraz zjawisk znanych z historii świata ludzkości – chorób, wojen i wybuchów nuklearnych.

W kwietniu 2007 roku światło dzienne ujrzał videoklip do piosenki What I've Done. W teledysku wykorzystano fragmenty m.in. dwóch popularnych filmów: Czas apokalipsy (adaptacja opowiadania Josepha Conrada Jądro ciemności) (1979) oraz kultowego Forrest Gump (1994). Teledysk wyreżyserował DJ grupy - Joseph Hahn - twórca wielu grafik promocyjnych Linkin Park oraz osoba odpowiedzialna za większość teledysków zespołu. Klip został zrealizowany na terenie pustyni w Arizonie.

Piosenka What I’ve Done znalazła się w oficjalnym soundtracku do filmu Transformers, pojawiła się również w grze konsolowej Guitar Hero World Tour.

 

What I’ve Done – Linkin Park (official video):

 

What I’ve Done – Linkin Park (live video):

[LIVE VIDEO]

Ostatnio zmieniany niedziela, 06 sierpień 2017 20:50

NOWOŚCI