piątek, 11 sierpień 2017 00:00

Pierwsze nagrania SOAD powstały w 1996 roku

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ilustracja do artykułu: Pierwsze nagrania SOAD powstały w 1996 roku Ilustracja do artykułu: Pierwsze nagrania SOAD powstały w 1996 roku Źródło: www.eskarock.pl

System of a Down to zespół, który istnieje oficjalnie od 1994 roku. Jednak pierwsze poważne nagrania zespołu ujrzały światło dzienne dopiero 2 lata po jego utworzeniu…

 

Początki zespołu System of a Down wiążą się ze słoneczną Kalifornią i szkołą Rose and Alex Pilibos, gdzie poznali się Daron Malakian oraz Serj Tankian. Grupa, którą założyli Malakian oraz Tankian, nazywała się pierwotnie Soil i działała pod tą nazwą prawie dwa lata. Nazwa, którą znamy do dziś, ukształtowała się w 1994 roku, a niecałe dwa lata później SOAD upublicznił swoje pierwsze nagranie – Storaged Melodies (Unofficial CD), na którym znalazły się utwory: Blue, Frikk, Honey, Temper oraz Multiply.

 

SOAD – Blue:
awUBnByx64k

 

Oficjalny debiutancki album grupy - System of a Down ukazał się w 1998 roku. Został on wydany 30 czerwca, nakładem wytwórni American Recordings. Na płycie znalazło się 13 utworów, w tym m.in. bardzo popularny kawałek Sugar. W nagraniach materiału na krążek uczestniczyli: Serj Tankian (wokal prowadzący, keyboard), Daron Malakian (gitara, wokal wspierający), Shavo Odadjian (gitara basowa) oraz John Dolmayan (perkusja).

System of a Down działał nieprzerwanie do 2006 roku, a po chwilowym zawieszeniu działalności na nowo powrócił w 2010 roku. Muzycy są po dziś dzień aktywni, jeśli chodzi o koncerty!


SOAD – Rock In Rio (2015):
http://gigvideos.pl/system-of-a-down-rock-in-rio-2015-full-show-hd/
Ostatnio zmieniany niedziela, 06 sierpień 2017 20:55

NOWOŚCI