niedziela, 13 sierpień 2017 00:00

Three Days Grace tworzyli pierwotnie pod inną nazwą

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ilustracja do artykułu: Three Days Grace tworzyli pierwotnie pod inną nazwą Ilustracja do artykułu: Three Days Grace tworzyli pierwotnie pod inną nazwą Źródło: threedaysgrace.com

Three Days Grace to coraz lepiej znany w Polsce kanadyjski zespół grający metal alternatywny. Grupa istnieje oficjalnie od 1997 roku, jednak jej początki przypadają na wcześniejszy okres…

 

Historia Three Days Grace zaczyna się tak naprawdę wcześniej, niż w 1997 roku, a nazwa tego zespołu nie zawsze była taka sama. Początki grupy to rok 1992, kiedy to gitarzysta i wokalista Adam Gontier, perkusista Neil Sanderson oraz basista Brad Walst zakładają podwaliny znanej dziś formacji - zespół Groundswell. Groundswell ma na koncie jeden, wydany w 1995 roku album – Wave of Popular Feeling. Płyta zahacza klimatem o alternatywny rock, metal i grunge-pop:

 

Groundswell – Wave of popular feeling:

 

Na krążku znalazło się 11 utworów, żadnego z nich muzycy nie próbowali przenosić na późniejsze dyskografie pod szyldem 3DG. W nagraniach materiału uczestniczyło jeszcze dwóch gitarzystów – Phil Crowe oraz Joe Grant. Album jest dostępny w sprzedaży m.in. w internetowym sklepie Amazon, szukając dobrze w Internecie, można znaleźć i przesłuchać m.in. trzy pierwsze single pochodzące z tej płyty: Eddie, Poison Ivy oraz Stare.

Dwa lata po wydaniu tego albumu muzycy decydują się na zmianę nazwy kapeli na znane do dziś Three Days Grace i już pod tą nazwą w 2003 roku wydają debiutancki album, zaczynając swój złoty okres popularności, który będzie trwał mniej więcej do 2013 roku:

 

Three Days Grace – I hate everything about you
[live session]
 

Three Days Grace w Polsce wystąpili już w te wakacje. A jak Wam się podoba najnowsze, współczesne oblicze zespołu, już bez wokalisty, Adama Gontiera?

 
Three Days Grace – Car Crash:

 
Three Days Grace – Nothing’s Fair In Love and War:

Ostatnio zmieniany niedziela, 06 sierpień 2017 21:10

NOWOŚCI