Szafy ze sklepu czy od stolarza?

14 kwietnia 2021 by Brak komentarzy

Nie można zaprzeczyć, że szafa to jeden z najważniejszych mebli, które muszą być w każdym domu. Z tego powodu warto zdecydować się na taką, która spełni wszystkie oczekiwania domowników. Szafa powinna być przede wszystkim użytkowa, ale także dobrze się prezentować i nie zajmować przesadnie wiele miejsca. Czy warto w związku z tym zdecydować się na gotowe szafy czy szafy na wymiar?

Nie możesz nic dobrać – zdecyduj się na szafy na wymiar

Nade wszystko ważnym czynnikiem, który znacznie wpłynie na ten wybór, jest wielkość pomieszczenia i jego znaki szczególne, na przykład skosy. Najbardziej niewdzięcznie jest w przypadku mniejszych pokoi – wtedy doskonale zdajemy sobie sprawę, że liczy się każdy centymetr kwadratowy. W związku z tym należy zaplanować nabycie szafy bardzo szczegółowo, aby później nie pluć sobie w brodę. Rzecz jasna można bez końca zwiedzać kolejne sklepy meblowe w poszukiwaniu czegoś, co spełni wszystkie twoje oczekiwania, ale w tym momencie na pomoc przychodzą szafy na wymiar.


Owszem, jest to wyjście nieco bardziej kosztowne od zwykłej szafy, ale szafy na wymiar cechują się tym, że można je wpasować w zasadzie w każde miejsce. Niezależnie od tego, jak Twoje mieszkanie jest małe, szafy na wymiar sprawią, że zaoszczędzisz niezwykle dużo miejsca i będziesz cieszyć się wygodą użytkowania oraz pełną funkcjonalnością tego mebla. 


Szukasz wykonawcy szafy na wymiar w mieście Gdańsk? Zobacz http://skamo.pl/

Dobry stolarz to postawa

Szafy na wymiar wymagają długich konsultacji ze stolarzem, który powinien nade wszystko na własne oczy zobaczyć i dokonać pomiarów miejsca, w którym chcemy umieścić szafę, a sam proces wytwarzania jej trwa niekiedy nawet parę tygodni. Pomimo to warto się tego podjąć i zapłacić trochę więcej, by cieszyć się dużą wygodą podczas codziennego użytkowania szafy na wymiar. Wielu specjalistów oferuje także bardzo ciekawy design proponowanych mebli. 


Warto poświęcić więcej czasu, by znaleźć doświadczonego stolarza. Dzięki temu zyskamy szafy na wymiar, które posłużą nam przez wiele lat. Zwłaszcza w okolicach większych miejscowości, takich jak np. Gdańsk, jest ich wiele