Biuro w stylu boho

4 sierpnia 2022 by Brak komentarzy

Jedno z najczęściej powielanych powiedzeń w Polsce to to, że nie dyskutuje się o gustach. Wszyscy urządzimy swoje pomieszczenia dokładnie tak, jak będziemy chcieli w zależności od swoich upodobań i potrzeb. Trzeba również zwrócić uwagę na to, co jest aktualnie w modzie i jednocześnie jest uniwersalne. Są bowiem na rynku rozwiązania, które skradły serca wielu osób, szczególnie przez połączenie innowacyjności z użytecznością i ponadczasowym wyglądem. Dobrym tego przykładem jest styl boho. Jak zatem zaaranżować funkcjonalnie pomieszczenie w stylu boho?

Cechy charakterystyczne boho.

Styl boho to w telegraficznym skrócie znacząca ilość materiałów, dekoracji, a w szczególności kolorów – w dużej mierze stonowanych i dobrze dopasowanych. W tym wszystkim ważne jest również, dużo przedmiotów dla nas sentymentalnych, umieszczone w dowolnym miejscu. To wszystko sprawia, iż pomieszczenia w stylu boho są niezwykle popularne, ponieważ pozwalają nam się wyciszyć a także zrelaksować, w otoczeniu osobistych przedmiotów czy indywidualnych motywów.

W jaki sposób zaaranżować biuro w stylu boho?

Biuro najczęściej kojarzy się nam się z pracą i obowiązkami. Takowe podejście nie sprzyja kreatywnemu myśleniu. Warto wobec tego pomyśleć o wnętrzu, które mogłoby być dla nas zarówno wygodne jak i funkcjonalne. Jeśli myśli o tym jak zaprojektować biuro w stylu boho, to jest na kilka prostych przepisów, uwzględniające ogólno przyjęte elementy tego stylu.

1. Pamiętajmy o tym, żeby w naszym pomieszczeniu biurowym zadbać o spokojną kolorystykę – beż, odcienie zieleni, kolor żółty i brązowy, może być to również kolor szary. Chodzi nie tylko o ściany, ale także o meble i dodatki.

2. Miej w biurze przedmioty, które są dla Ciebie ważne – zdjęcia albo pamiątki z wyjazdów lub wyjść z bliskimi. Wszystko to, co stanowi dla Ciebie wartość sentymentalną.

3. Boho to niejednokrotnie mix – nie trzeba przejmować się tym, że krzesło nie pasuje do biurka. Materiały, wzory i kolory to Twój styl, gdyż to Ty powinieneś czuć się tam komfortowo – zwłaszcza kiedy mowa o miejscu potencjalnej pracy.

Zatrudnienie fachowca – nie musisz działać w samotności.

Jeżeli uznasz, iż zupełnie nie znasz się na tym i nie chcesz nawet spróbować, zawsze masz możliwość skorzystania ze wsparcia zawodowca. Architekt wnętrz w Poznaniu zaaranżuje Twoje biuro w stylu boho od początku do końca – ściany, kolorystyka, meble i dodatki, a Ty sfinalizujesz tylko cały projekt własnymi przedmiotami biurowymi, jak np. laptop, przybornik albo kuweta na dokumenty. Trzeba pamiętać, iż takie usługi świadczone są w większości dużych miast takich jak Poznań, Wrocław czy Gdańsk, co automatycznie sprawia, że łatwo będzie dopasować najlepszą ofertę dla siebie.