Czy ekologiczne kosmetyki są drogie?

16 lutego 2021 by Brak komentarzy

Kosmetyki ekologiczne są coraz chętniej kupowane. Jest to wynik między innymi tego, że w ich składzie nie ma substancji negatywnie wpływających na kondycję skóry. By kosmetyk mógł być określany mianem ekologicznego, musi spełniać wiele norm. Wiele osób rezygnuje jednak z zakupu takich kosmetyków w obawie przed ich wysoką ceną. Czy kosmetyki ekologiczne naprawdę dużo kosztują?

Liczy się skład

Ekologiczne kosmetyki bazują głównie na surowcach pochodzenia roślinnego. Pozyskiwane są w drodze takich procesów, jak filtracja, ekstrakcja, tłoczenie czy destylacja. Do tego muszą one pochodzić z upraw które przechodzą regularnie określone kontrole. W efekcie surowce takie kosztują więcej niż te wykorzystywane przez producentów zwykłych kosmetyków. Przekłada się to oczywiście na cenę ostatecznego produktu.

Nie musi być drogo

Należy jednak podkreślić, że dzisiaj coraz więcej kosmetyków ekologicznych nie kosztuje wiele. Wraz z poszerzaniem się grupy osób, które decydują się je kupować ich cena obniża się. Obecnie ekologiczne kosmetyki nie kosztują dużo więcej od tych, w których aż roi się od substancji , których nasza skóra nie lubi.