Firma sprzątająca – jakie usługi porządkowe może świadczyć?

18 października 2021 by Brak komentarzy

Każda firma sprzątająca będzie miała trochę inny zakres pracy i wtedy będzie świadczyć różne usługi. Bardzo dużo zależy od wielkości firmy, tego jakich posiada pracowników a także w jakim mieście ma siedzibę. Firma sprzątająca w Gdańsku może mieć lekko inną ofertę niż taka, która znajduje się w małym mieście. Nie oznacza to jednak, że nie posiadają one takich samych cech. Czego więc możemy spodziewać się po firmie sprzątającej?

Tekst we współpracy Cleanness – firma sprzątającą.

Jakie miejsca porządkuje firma sprzątająca?

Firmę sprzątającą bardzo często zatrudnia się do mieszkań i lokali usługowych. Niemniej coraz częściej możemy znaleźć firmy, które proponują czyszczenie magazynów, hal produkcyjnych, sklepów wielkopowierzchniowych jak również terenów na dworze. Naturalnie zadania jakie wykonuje się w mieszkaniu różnią się od takich w magazynie. Firmy, które zajmują się sprzątaniem w halach produkcyjnych zazwyczaj pracują przy myciu okien i ścian, odkurzaniu rurociągów oraz utrzymywaniu czystych maszyn produkcyjnych. Chodzi tutaj głównie o usuwanie smarów, pozostałości po klejach oraz kurzu. W halach produkcyjnych często konieczna jest też impregnacja oraz dbanie o ciągi komunikacyjne i to też wykonują niektóre firmy sprzątające. W magazynach za to sprzątanie polegać może na odkurzaniu oraz myciu regałów.

Jeśli mowa o sprzątaniu galerii handlowych to przeważnie jest to związane z bieżącym czyszczeniem podłóg i utrzymywaniem porządku w działach mięsnych, rybnych oraz piekarniach. Istotne jest tam to, że porządek trzeba utrzymywać zgodnie z normami HACCP.

Sprzątanie w biurach i mieszkaniach – czego możesz się spodziewać?

Firmy sprzątające w Gdańsku najczęściej oferują ogarnianie mieszkań i biur. Tego typu serwis jest odpowiadający wymaganiom klientów, ale przeważnie zawiera odkurzanie, mycie posadzek, ścieranie kurzu oraz nieczystości z biurek, komputerów, lamp oraz reszty mebli, a także utrzymywanie czystości czy też okażanie w ubikacjach oraz kuchniach. W domach dosyć często klienci umawiają się na zrobienie prania, rozwieszanie i wyprasowanie go, a raz na jakiś czas tak samo w biurach jak i w mieszkaniach, firmy sprzątające zajmują się myciem okien, parapetów, szklanych drzwi albo grzejników. Zdarza się także, że w ramach obowiązków pracownicy tego typu firm zaopatrują biura w produkty higieniczne takie jak papier toaletowy czy też mydło.

Coraz częściej bywa, że firmy sprzątające z Gdańska zatrudniane są po skończonym remoncie. Wtedy zakres wykonywanych zadań różni się od tego na co dzień. Jest to bardzo czasochłonne zajęcie, które zwykle wymaga wykorzystania specjalnych środków chemicznych, dlatego o wiele prościej i szybciej jest zostawić to wykwalifikowanemu zespołowi sprzątającym.

Firmy sprzątające z siedzibą w Gdańsku bardzo często proponują również sprzątanie na klatkach schodowych.

Jakich dodatkowych usług możesz się spodziewać po firmie sprzątającej?

Niedawno duże firmy sprzątające zaczęły udostępniać usługę sprzątania terenów na dworze. Najczęściej polega ona na koszeniu trawników, zamiataniu chodników, sprzątaniu liści w miesiącach jesiennych lub odśnieżaniu ulic oraz parkingów zimą. Zakres obowiązków zwykle ustala się z klientem, jednak zdarza się, że wchodzi w to również wywożenie śmieci oraz skracanie krzaków i drzew.

Niezmiernie często firmy sprzątające proponują mycie ścian i okien od strony dworu nawet jeżeli okna nie otwierają się więc konieczne jest użycie profesjonalnego sprzętu.

Możemy zobaczyć również ofertę prania dywanów albo renowacji posadzek. Usługi te nie są wykonywane na co dzień więc wymagają specjalnego umówienia się. Posadzki mogą być przez firmy sprzątające akrylowane albo polimeryzowane, co poprawia ich wytrzymałość i przedłuża żywotność.

Jak widać firmy sprzątające potrafią mieć niesamowicie duży zakres możliwości i niezależnie od tego jaką usługę chciałbyś zamówić to z dużą dozą prawdopodobieństwa znajdziesz do tego firmę w Gdańsku. Warto za każdym razem dowiedzieć się z jakich środków chemicznych korzysta firma i dokładnie omówić zakres obowiązków, tak żeby potem nie pojawiły się niedopowiedzenia. Przykładem tego często będzie mycie okien, dlatego że przeważnie nie znajduje się w podstawowej usłudze.