Groomer – ostrzyż swojego pupila

9 września 2022 by Brak komentarzy

W ostatnim czasie znacznie wzrosła(o) popularność rasowymi psami. Pies obecnie przestał kojarzyć się z kundelkiem beztrosko hasającym po ulicy. W obliczu tych zmian, rozrasta się też sektor oferujący różnego typu usługi dla psów.

Właściciele czworonogów nie szczędzą grosza na zwiększanie standardu życia swoich pupili. Karmy dla zwierząt mają coraz lepszy jakościowo skład. Coraz więcej lokali zachęca ludzi by odwiedzali je z czworonogami. Popularność zyskuje także strzyżenie psów.

Fryzjer dla psów to najnowszy hit wśród właścicieli psów. Psi fryzjer Gdańsk otwiera się w kolejnych miejscach. Zatem na czym konkretnie polega praca groomera?

Jakie usługi można wykonać u groomera?

Psi fryzjer Gdańsk zajmuje pielęgnacją zwierząt. Wiele ras psów bierze udział w różnego typu wystawach. Dzięki regularnemu strzyżeniu mogą one za każdym razem dobrze wyglądać.

Polska nazwa: psi fryzjer nieco zawęża pole działania groomera. Groomer bowiem zajmuje się nie tylko strzyżeniem, lecz również holistyczną pielęgnacją pupili. Stryżenie psów jest zatem jednym z kilku zajęć groomera.

Fryzjer dla psów dba o czystość i odpowiedni wygląd zwierzęcia. Zajmuje się kąpielą i czyszczeniem okolic oczu i uszu, a także gruczołów odbytowych i płciowych. Psi fryzjer Gdańsk pilnuje by pies nie miał żadnych pasożytów. W razie potrzeby usuwa pchły i kleszcze z grzbietu psa.

Fryzjer dla psów w rzeczywistości oferuje zabiegi, które można porównać do odwiedzin w spa. Pies po takiej wizycie opuszcza salon groomerski w pełni odświeżony.

Choć niektórzy odbierają usługi groomera jako ekstrawagancję, to właściciele wypowiadają się pozytywnie.

Odwiedziny u groomera – na czym polegają?

By być w stanie wyrobić sobie opinię na ten temat, trzeba być świadomym jak wygląda tego typu wizyta.

Przede wszystkim groomer musi charakteryzować się odpowiednim podejściem do zwierząt. Czworonogi bowiem z natury nieufnie podchodzą do wszelkich zabiegów okołokosmetycznych. Psi fryzjer Gdańsk musi wobec tego znaleźć nić porozumienia z psem.

Na podstawie informacji otrzymanych od właściciela dobiera on zakres wykonywanych zabiegów. Wiedza ta, pozwala również na dobór właściwych kosmetyków i instrumentów.

Następnie wykonywane są zaplanowane wcześniej zabiegi – startujemy od mycia. Strzyżenie psów jest łatwiejsze gdy sierść jest zwilżona. Po wstępnym strzyżeniu, fryzjer dla psów przechodzi do szczegółów – czesze i trymuje pupila.

W dalszej kolejności ciało psa oglądane jest pod kątem posiadania pasożytów. Później psi fryzjer Gdańsk używa środki pielęgnacyjne i odkażające.

Komplet zabiegów trwa trochę czasu. Jednak po wszystkim pies wygląda naprawdę godnie.

Jakie cechy powinien mieć psi fryzjer?

Bez wątpienia wizyta w salonie groomerskim jest dla psa generującym nerwy wydarzeniem. Psi fryzjer Gdańsk wyróżniać się musi odpowiednim podejściem do zwierząt. Musi być cierpliwy i mieć wyczucie.

W tym zawodzie również niezwykle istotne jest by ciągle się poprawiać. Zainteresowane osoby bez problemu znajdą szkolenia podnoszące ich kwalifikacje.

By zacząć pracę jako psi fryzjer Gdańsk trzeba ukończyć specjalny kurs. W jego trakcie przyszły fryzjer dla psów poznaje techniki i metody strzyżenia psów. Kursant zdobywa także wiedzę teoretyczną na temat rodzajów psiej skóry i sierści oraz wykorzystywania narzędzi podczas pracy.