Hale przemysłowe – jak powstają?

21 lipca 2022 by Brak komentarzy

Czy wiesz, że hale przemysłowe które obecnie są stawiane są prawie trzykrotnie większe w przeciągu ostatnich dwóch dekad?
Nie da się ukryć, że to zakłócenia w łańcuchu dostaw są czynnikiem, który napędza tę zmianę. Oczywiście również kryteria projektowania, układu i wyboru lokalizacji dla hal zmieniały się z biegiem czasu. Niektórzy stawiają na konstrukcje stalowe inni z kolei na konstrukcje żelbetowe.

Jak tworzone są hale przemysłowe?

Ciężko ukryć, że budowa hal przemysłowych to długi proces. Zanim rozpoczniemy montaż trzeba uzyskać pozwolenie na budowę. Cały proces stawianie tego typu budowli jest określony w bardzo precyzyjny sposób. Aby otrzymać pozwolenie trzeba także sporządzenia projektu budowlanego konstrukcji. Musi on precyzyjnie odzwierciedlać wszelkie potrzeby inwestorów oraz przeznaczenie obiektu. Nie zapominaj, że projekt budowlany musi sporządzić architekt, który jest posiadaczem specjalnych uprawnień.

Jakim sposobem powstają hale przemysłowe?

Budowa hali przemysłowej to cztery etapy. W skład każdego z nich wchodzi kilka mniejszych czynności. Pierwszym etapem, bez którego budowa się nie zacznie, jest zgromadzenie całej wymaganej dokumentacji oraz wykonanie projektu konstrukcji. Kolejne kroki to:

– prefabrykacja elementów konstrukcyjnych,

– montaż hali,

– wykończenie i instalacja.