Ile przebiegają treningi BHP?

10 października 2022 by Brak komentarzy

Treningi BHP to coś, co towarzyszy nam na każdym etapie kariery. Mamy je w szkole, uczelniach wyższych i przede wszystkim w miejscu zatrudnienia. Chodzi w nich głównie o nasze dobro i to, żebyśmy {posiadali odpowiednią wiedzę|byli dokładnie zorientowani w obrębie tego przestrzegać zasad w danym miejscu, w jakim się znajdujemy.

Co to są szkolenia BHP?

Dzięki szkoleniom BHP Bydgoszcz ćwiczymy zasady funkcjonujące w konkretnej placówce lub zakładzie pracy. Na tego rodzaju treningach przybliżane nam są nie tylko zasady a także warunki działania ale również zagrożenia, które mogą się wydarzyć, i też, w jaki sposób się zachować w przypadku pojawienia niebezpieczeństwa. Pomaga nam to w codziennym funkcjonowaniu na terenie danej jednostki organizacyjnej, zaznajomienie się obowiązującymi zasadami/procedurami tam funkcjonującymi i przede wszystkim, w trakcie trwania szkolenia mamy szansę przypomnieć sobie w jaki sposób wygląda pierwsza pomoc w trakcie sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia.
Warto też pamiętać, że nie kończąc szkolenia BHP nie możemy wejść na teren zakładu pracy, bo stanowimy zagrożenie nie tylko dla siebie ale i dla osób trzecich, które aktualnie tam przebywają. Treningi BHP, są niezwykle\bardzo pożądanym elementem, którego nie można bagatelizować a tym bardziej o nim zapominać.

Co jaki czas należy przeprowadzić szkolenie BHP i czy ma ono termin zdatności?

W zależności od zajmowanego stanowiska i zakresu pełnionych funkcji szkolenia BHP powinny być przeprowadzane nie rzadziej niż, co 3 lata pracy. Jednak, tak jak już powiedziane – wszystko jest uzależnione od tego, jakie zadania wykonujemy w zawodzie. Są zawody, w których powtórzenie treningu BHP powinna powtarzać się co 12 miesięcy. Trening BHP jest obowiązkowe, a jego wykonanie uprawnia nas do pracy.

Jak długo szkolenia BHP?

Dokładnie tak jak w momencie opisanym { wyżej, czas trwania szkolenia BHP jest zależny od tego, jakie stanowisko będziemy zajmować w nowym miejscu pracy. Przyjmuje się jednak, że część ogólna powinna zajmować około 3 godzin lekcyjnych a dokładny instruktaż tyczący się dokładnie danego stanowiska to około 8 godzin lekcyjnych. Jeśli kursanci są wystawieni na więcej niebezpieczeństw szkolenie może się przedłużyć i wówczas zostać podzielone na dwa etapy: instruktaż oraz prelekcję.