Instalacja gazowa do diesla – czy to możliwe?

28 maja 2021 by Brak komentarzy

Nie można jakkolwiek zaprzeczyć, że LPG kojarzy się z reguły z samochodami napędzanymi benzyną. Nie można się temu dziwić, ponieważ mamy do czynienia z niezwykle popularnym rozwiązaniem, na które decyduje się mnóstwo osób doceniających ekologiczną jazdę oraz znaczną redukcję sum pieniędzy wydawanych na paliwo. Ale jest jeszcze inne rozwiązanie, jakim jest instalacja gazowa do diesla. Czy jest to sensowne wyjście? Jakie korzyści wynikają z LPG do diesla? Zapoznaj się z kilkoma istotnymi informacjami na ten temat!.

Dla kogo Elpigaz będzie najlepszą opcją?

Elpigaz, czyli LPG do diesla, to technologia, którą tak naprawdę można zainstalować w każdym pojeździe, oczywiście jeżdżącym na ropę. Należy jednakowoż wiedzieć, że nie dla wszystkich samochodów będzie to rozwiązanie korzystne. Opłaca się zastanawiać się nad zamontowaniem tego cuda technicznego, jakim jest instalacja gazowa do diesla w sytuacji, gdy nasz pojazd dysponuje stosunkowo dużym silnikiem. Diesel LPG nie sprawdzi się w wypadku mniejszych, miejskich i bardziej ekonomicznych aut. Będzie to zupełnie nieopłacalne i nieszczególnie komfortowe w codziennej eksploatacji. Z kolei samochody dysponujące większymi silnikami oraz TIR-y nie powinny mieć problemu z doskonałym przyswojeniem LPG do diesla.

Czy opłaca się zamontować LPG do diesla?

Nie ulega wątpliwości, że diesel LPG jest stosunkowo niespotykanym rozwiązaniem jak na polskie warunki. Rzadko kiedy się go stosuje – a jest to błąd! Instalacja gazowa do diesla jest bowiem świetną inwestycją, która dysponuje obszernym szeregiem zalet. Przede wszystkim mowa o ekonomicznej i ekologicznej jeździe oraz generowaniu o wiele mniejszego hałasu. Dlatego polecamy, żeby zainstalować instalację gazową do diesla w Twoim samochodzie!.