Jak urządzić salę taneczną w domu?

18 czerwca 2022 by Brak komentarzy

Parkiet taneczny w domowym zaciszu to z pewnością był interesujący wątek w okresie kolejnych lockdownów. Wobec zamkniętych klubów, ludzie częściej widywali się w domowych warunkach. Więc imprezy oficjalnie nie miały miejsca, natomiast nieoficjalnie ludzie mogli się wzajemnie odwiedzać.

Warunki domowe często są uboższe niż możliwości lokali. Jednak kreatywne głowy potrafiły organizować w nich nawet parkiet do tańczenia. Jeśli dysponuje się odpowiednią powierzchnią, tylko fantazja może być przeszkodą w budowaniu rozwiązań.

Lubisz tańczyć?Wybierz właściwą podłogę do swojego domu

Domowe sale taneczne to rozwiązanie nie tylko dla konspiracyjnych spotkań towarzyskich w okresie pandemicznym. To także wygodna sprawa dla wszystkich fanek tańca. Zwolenników nauki różnych rodzajów tanecznych przybywa z każdym rokiem. Wraz z ich liczbą wzrasta popyt na infrastrukturę, gdzie mogliby ćwiczyć. W przypadku gdy mamy odpowiednio dużo przestrzeni w mieszkaniu, aranżacja takiego miejsca wydaje się interesującym pomysłem.

Trzeba wiedzieć, że jest to zajęcie wymagające czasu. Żeby wszystko tworzyło spójną całość konieczny jest projekt i wydatek w postaci czasu i pieniędzy.

Proces ten startuje od zbadania miejsca, gdzie ma znajdować się parkiet. Następnie należy naszkicować i dopasować części do aranżowanego pomieszczenia. Wybór parkietu zależy od kilku kwestii – żadnej z nich nie można pomijać.

Przede wszystkim rodzaj parkietu będzie zależał od tego, czy powstaje on z myślą o użytkowniku indywidualnym, czy też masowym.

Szkoły tańca bądź domy kultury powinny uwzględniać prawdopodobieństwo bardziej intensywnej eksploatacji podłogi w Gdańsku. Dlatego myśląc o parkiecie, istotne jest aby określić jego wytrzymałość. Kolejnym ważnym aspektem jest rodzaj podłoża, na które kładzie się parkiet. Na przykład w momencie gdy pod parkietem jest beton powinno się zainwestować w piankę amortyzującą. Zwłaszcza w przypadku upadków może się ona okazać gamechangerem.

Styl miejsca powinien być uwzględniany gdy wybiera się parkiet. Przy różnych gatunkach tańca efektywne okazują się różne konstrukcje. Jeśli parkiet ma być wykorzystywany do hobbystycznego treningu tańca, standardowy parkiet wystarcza w zupełności. Warto jednak wiedzieć, że istnieją szczególnie wypłaszczane, bądź też antypoślizgowe podłogi.

Parkiet w domu?Spytaj fachowca

Istnieją różne sposoby instalowania parkietu. Często wykorzystuje się jednostronnych taśm PCV. Występują również specjalne maszyny, które ułatwią kleić podłogę. Niektóre rodzaje desek można własnoręcznie ściągać i zakładać przy pomocy klucza nasadowego.

Jeśli nie czujemy się pewni w tej materii można skontakować się z fachowcem. Pracownicy odpowiednich sklepów pomogą nam nie tylko dobrać parkiet, ale też go ułożyć.

Dadzą nam też rady dotyczące pielęgnacji podłogi. Konserwacja tego typu powierzchni znacznie przyczynia się do utrzymania ich w dobrej kondycji i wydłuża ich żywotność.

Tagi: