Jakie są cechy charakterystyczne pomieszczenia w stylu loft i w jaki sposób je urządzić?

10 października 2022 by Brak komentarzy

Wnętrza w stylu loftowym są czymś, co w ostatnich latach skradło serca wielu osób. Zdecydowanie częściej niż kiedyś, spotyka się pomieszczenia urządzone w stylu loftowym, które są zarówno funkcjonalne oraz piękne. Jakie są cechy charakterystyczne stylu loftowego i jak urządzić tego typu wnętrze?

Cechy charakterystyczne

Loft, zazwyczaj nazywany jest również stylem industrialnym. Dlaczego? Ponieważ najważniejszą oraz najbardziej charakterystyczną zaletą wnętrz loftowych jest funkcjonalność. Wolne miejsce, które jest w pomieszczeniu ma nam przede wszystkim służyć do tego, aby dobrze się mieszkało a każdy jej metr był w stu procentach wykorzystany . Szczególną uwagę zwraca się również na to, żeby we wnętrzu panował minimalizm, który zdecydowanie ułatwia wykorzystanie przestrzeni na przedmioty codziennego użytku .
W urządzaniu pomieszczeń loftowych chodzi zwłaszcza o to, żeby cała przestrzeń była dobrze wykorzystywana i nie zaśmiecona zbędnymi gadżetami. Kolory w niej panujące to w głównej mierze czerń, biel i odcienie szarości. Oczywiście jeśli ktoś ma inną wizję to nic nie stoi na przeszkodzie, ponieważ powszechnie wiadomo – kolory są kwestią gustu i każdy z nas może dobrać je względem własnych upodobań.

Jak urządzić loft po raz pierwszy?

Skoro wspomnieliśmy już o kolorach zatem czas na materiały, najlepiej sprawdzające się w lofcie. Drewno, metal i cegła to najbardziej charakterystyczne elementy, jakie spotkamy w stylu industrialnym. Jest tak dlatego, iż są one uniwersalne oraz świetnie wyglądają we wszystkich połączeniach kolorystycznych – szczególnie z przedstawionymi wyżej barwami, które są po prostu uniwersalne. Na pierwszy rzut oka można odnieść wrażenie, że wnętrze będzie surowe i zimne,i bardzo zasadnicze, jednak nie ma ściśle określonych zasad, których musimy przestrzegać. To w końcu nasze mieszkanie, możemy dać się ponieść fantazji np. jedna ściana będzie pomalowana na inny kolor lub jeśli posiadamy nieruchomość w starszym budynku, można się zastanowić czy warto wygładzać ścianę, zawsze możemy zostawić “gołą” cegłę. Mieszkanie ma być po prostu funkcjonalne.

Jakie meble najlepiej sprawdzą się lofcie?

Odpowiedź jest prosta – meble industrialne Warszawa. Industrialne to znaczy jakie? Meble mają po prostu spełniać swoje podstawowe zadanie; w pierwszej kolejności funkcjonalność, później dopiero kwestie estetyki. Najlepiej w tym przypadku sprawdzą się meble wykonane z drewna i metalu. Proste rozwiązania w przypadku pomieszczeń industrialnych są najbardziej sprawdzone. Jak zostało wspomniane wyżej, chodzi głównie o to, żeby wnętrza spełniały swoje najistotniejsze zadanie – były wykończone względem naszych indywidualnych potrzeb oraz sprawdzały się pod każdym kątem, nie tylko w roli biura, ale również miejsca odpoczynku.