Kiedy warto rozważyć inwestycję w falowniki i optymalizatory mocy?

29 czerwca 2021 by Brak komentarzy

Panele fotowoltaiczne są szybko rozkręcająca się technologią, która poprawia komfort życia jego użytkowników. Duża część społeczeństwa rozumie co znaczy ten termin, lecz tylko niektórzy interesowali się tym tematem na tyle, by zdobyć wiedzę, na jakiej zasadzie działają osobne elementy tego systemu. Falowniki i optymalizatory mocy są kluczową częścią w fotowoltaice. Firma Solcity – https://solcity.pl/falowniki-solaredge/ z Białegostoku działa przy użyciu technologii Solaredge, co gwarantuje pracę instalacji przez długie lata. Niezależnie od tego, czy dopiero myślisz nad montażem tych paneli, czy jesteś już ich właścicielem to z pewnością zdobycie informacji w tym zakresie będzie pomocne.

Co to właściwie są falowniki i optymalizatory mocy?

Aby zrozumieć sposób funkcjonowania paneli fotowoltaicznych, trzeba rozróżniać ważne części tego systemu. Falowniki służą do inwersji stałego prądu w przemienny. To powoduje, że można regulować częstotliwość napięcia. Bardzo ważna jest wydajność falownika, ponieważ wpływa to na jakość użytkowania. Inwerter solarny jest alternatywną nazwą dla falownika. Oprócz tego pełni rolę monitorowania poprawnego działania systemu, a także dba o jego prawidłowe zabezpieczenie. Wyglądem jest podobny do skrzynki i często można ją zauważyć w pomieszczeniach gospodarczych. Jest to elektronika wyposażona we wrażliwy układ, który jest stale obciążony mocą modułów fotowoltaicznych. Optymalizatory solaredge konwertuje prąd zmienny i stały. Jest instalowany w każdym systemie fotowoltaicznym. To urządzenie powiększa moc wyjściową poprzez kontrolę maksymalnego punktu mocy. W czasie pracy paneli monitorują działanie każdego modułu i przekazują wszystkie dane do systemu. Dzięki temu można mieć pod kontrolą działanie całej instalacji.

Zyskaj więcej dzięki technologii Solaredge

Jest to nowoczesna technologia opierająca się na tworzeniu optymalizatorów mocy i falowników fotowoltaicznych. Gwarantuje to wysoką skuteczność i wiele możliwości podczas realizowania projektów. Technologia solaredge jest znana z najwyższej jakości, która pomaga zminimalizować ryzyko zbędnych usterek, dzięki czemu zyskasz niezawodność falownika. Falownik SolarEdge został przeznaczony do działania razem z optymalizatorami mocy, co powoduje,że cały system jest mniej złożony oraz bardziej opłacalny. Firma Solcity znajdująca się w Białymstoku w województwie podlaskim używa tej technologii, dzięki czemu panele fotowoltaiczne mogą służyć domownikom jeszcze lepiej.