Mały pokój – jak go urządzić?

6 lipca 2022 by Brak komentarzy

Dużo osób, które posiada wielki pokój zastanawia się jak go zaaranżować. Pamiętaj jednak, że niewielką przestrzeń też możemy perfekcyjnie urządzić. Jeśli nie masz pomysłu to przeczytaj nasz tekst lub wynajmij specjalistę – architekt wnętrz w Warszawie z pewnością zagospodaruje niewielki pokój perfekcyjnie.

Nie zapomnij o odpowiedniej kolorystyce

Czy jesteś świadom, że odpowiednio dobrany kolor potrafi zdziałać cuda? Kolorystyka może optycznie powiększyć Twój pokój. Do niewielkiego pokoju proponujemy dobierać jasne barwy. Biel z pewnością jest najbezpieczniejszym wyborem, z tego powodu, że rozjaśni i rozświetli mały pokój, a także stworzy w nim wrażenie porządku, spokoju i estetycznej równowagi. Oprócz bieli na ścianach można go też wykorzystać na meblach. Wprowadź też białe zasłony i firanki oraz białe dodatki, takie jak poduszki czy świeczniki. Nie zapominaj aby również podłogę utrzymać w białych kolorach. Jeśli jest ona już w ciemnym kolorze to świetnym pomysłem będzie położenie na niej białego dywanu. Oprócz białego warto wybierać écru, beże, delikatne odcienie różu, brzoskwini i błękitu a także delikatne szarości.

Poeksperymentuj z fakturami!

Bezsprzecznie białe kolory mogą sprawić, że pokój będzie prezentowało się za bardzo sterylne. W takim przypadku musimy zacząć eksperymentować z teksturami. Różnorodne materiały i wzory mogą stać się subtelnym i wyrafinowanym sposobem na urozmaicenie aranżacji niedużego pomieszczenia. Przykładowo możesz odsłonięte cegły zamalować na jasny kolor, zmiksować detale matowe i połyskujące.

Centralny punkt niedużego pokoju jest bardzo ważny

Jeśli nie masz pomysłu od czego zacząć, spróbuj określić centrum pomieszczenia.
Zadaniem takiego punktu jest organizowanie wystroju i przyciąganie uwagi osób, które wchodzą do wnętrza. Takim punktem może być w zasadzie dowolny element, czyli kwiatek, kominek, wzorzysty dywan, oryginalny stolik kawowy, czy też fotel.