Międzynarodowe Targi Rolet, Bram i Osłon Przeciwsłonecznych

7 stycznia 2022 by Brak komentarzy

Międzynarodowe targi rolet i bram organizowane są okresowo co 3 lata w Stuttgarcie. Jest to bardzo ważne wydarzenie w tej dziedzinie zrzeszające ponad 1000 wystawców ze wszystkich krajów świata. Wystawy te odbywają się na 10 halach o całkowitej powierzchni 124 000 metrów kwadratowych. Każdą imprezę odwiedza ponad 65 000 gości ze 140 krajów. Wystawcy prezentują najnowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie markiz, rolet, osłon przeciwsłonecznych, bram, drzwi oraz wiele innych. Warto wspomnieć, że niektórzy producenci czekają z pokazaniem swoich najnowszych produktów właśnie na targi w Stuttgarcie. Hale wystawowe położone są w pobliżu lotniska i autostrady, co pozwala uczestnikom na łatwe dotarcie na wydarzenie. Dużo firm, które wystawiają tam swoje wyroby, to firmy zagraniczne. W 2018 na 1027 prezentujących, aż 774 przyjechało spoza Niemiec.

Bogaty program  ramowy targów sposobem na sukces

Program wystawy rozpoczyna wręczenie nagrody za Innowacyjność. Kolejnym punktem programu są pokazy Młodych Talentów, oraz R+S Update, Forum Bram i Drzwi, prezentacja Instytutu Techniki Okiennej. Dzięki pomocy organizacji partnerskiej odbyły się także warsztaty ES-SO (European Solar Shading Innovation). Warto podkreślić, że plan ramowy urozmaicono o dodatkowe imprezy zaadresowane do konkretnych grup docelowych. Na pewno targi w Stuttgarcie są sposobnością do pogłębienia branżowej wiedzy i wymiany doświadczeń z ekspertami w obrębie rolet okiennych, markiz, a także drzwi. Plan jest starannie zaplanowany, aby jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby rynku. Zainteresowani mogą na żywo poznać nowości w branży, a także poznać rozwiązania w dziedzinie bezpieczeństwa, komfortu, efektywności energetycznej oraz automatyzacji.

Nowości w organizacji targów?

Poprzednia edycja wystaw odbyła się w 2018 roku. Zmieniono wtedy powierzchnię hali tak, aby dział „Outdoor.Ambiente.Living” miał o wiele więcej miejsca na prezentację swoich produktów. To właśnie tam hotelarstwo i gastronomia mogły pokazywać swoje nowości, ponadto w Rothausapark zorganizowano ekspozycje wyjątkowe poświęcone szczególnie tej branży. Współczesne systemy w branży są na tyle elastyczne, że można je zastosować niemal w każdych stylach architektonicznych, a także odznaczają się nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi i wyjątkowym wzornictwem. Na pewno wart uwagi jest również dział „Smart Home”, na którym zorganizowano dużo wykładów a także dyskusji. Swoimi doświadczeniami podzielili się m. in. specjaliści od systemów antywłamaniowych, architekci oraz kupujący. Na każdy dzień targów zaplanowano inny temat główny jak np.:

  • komfort,
  • zabezpieczenia antywłamaniowe,
  • efektywność energetyczna,
  • montaż nowych rozwiązań.

Dzięki temu każdy z tych tematów mógł być szczegółowo omówiony. Nie zapomniano także o kwestiach sprzedaży najnowocześniejszych rozwiązań w tej dziedzinie. Na targach w 2018 roku po raz pierwszy odbył się ogólnoświatowy kongres Automatic Doors. Targi są z całą pewnością okazją do wyznaczenia pewnych ścieżek w branży. Przykładem mogą być rolety, które są znacznie szybsze, bardziej zautomatyzowane oraz są inteligentne. Obecnie rolety oprócz zapewniania bezpieczeństwa, zwiększają również efektywność energetyczną domów. Również bramy nie zostają w tyle w tej kwestii. Dzięki wykorzystaniu najnowszych rozwiązań technologicznych w zakresie napędów są także bardziej komfortowe. Niewątpliwie zasadniczym aspektem w dziedzinie drzwi jest ochrona przeciwpożarowa i bezpieczeństwo przed zadymieniem. Jeśli chodzi o zabezpieczenia przeciwsłoneczne, to w tym dziale zaprezentowano współczesne wzornictwo w zestawieniu z najnowszą techniką. Również i w tym przypadku nie pominięto niezwykle ważnej kwestii jaką jest efektywność energetyczna zarówno jeśli chodzi o osłony zewnętrzne, jak i wewnętrzne.

Polscy producenci na targach 

Targi w Niemczech są na pewno wydarzeniem ogólnoświatowym, dlatego nie mogło zabraknąć na nich kluczowych polskich producentów rolet, drzwi i markiz. Na targach, które odbyły się w 2018 roku przybyła liczna grupa polskich dziennikarzy, odwiedzających czy producentów. Swoje innowacyjne produkty pokazało wówczas aż 39 wystawców z Polski.

Odwołane targi z 2021 roku

Targi w 2018 roku odniosły znaczący sukces, zdecydowanie przewyższając oczekiwania organizatorów, głównie dzięki zwiększeniu powierzchni wystawowych. Kolejna edycja miała odbyć się 3 lata później, czyli w 2021 roku. Niestety, ostatnie targi zostały odwołane przez wzgląd na na pandemię. Najbliższa edycja tego wydarzenia odbędzie się na początku 2022 roku. Po intensywnych dyskusjach z najistotniejszymi wystawcami, partnerami targów oraz ze stowarzyszeniami branżowymi podjęto tę decyzję. Pomimo tego w zaplanowanym czasie miała miejsce elektroniczna wersja targów R+T digital. Na potrzeby branży stworzono bezpieczną platformę, która pozwoliła na producentom swobodny kontakt online. Dzięki temu możliwa była wymiana informacji pomiędzy producentami i odwiedzającymi.

Wyjazd na wydarzenie dla zainteresowanych

Targi w Stuttgarcie od dłuższego czasu szczycą się znacznym powodzeniem i zainteresowaniem gości i producentów. Jest to ważne wydarzenie dla osób śledzących najnowsze technologie w dziedzinie osłon przeciwsłonecznych, bram, markiz, drzwi a także wielu innych. Systematycznie co trzy lata wystawcy z całego świata gromadzą się, aby zaprezentować najnowsze osiągnięcia w branży. Mimo wszystko wyjazd na takie wydarzenie może być problematyczny, z tego powodu można skorzystać z oferty firm organizujących tego rodzaju wyjazdy. Może z tego skorzystać zarówno gość, jak i producent. Dzięki temu można być pewnym, że najdrobniejsze szczegóły wyjazdu będą dobrze zaplanowane od początku do końca. Dzięki temu producent może skupić się na prezentacji wyrobów, a nie na planowaniem transportu czy pobytu.