Moda męska – w jaki sposób ubrać na wesele?

20 września 2022 by Brak komentarzy

Wesele jest dużym przeżyciem – zarówno dla pary młodej jak i dla gości. Przeważnie jak jesteśmy zaproszeni na wesele to w tym samym momencie pojawia się w naszej głowie pytanie – jak się ubrać? Co sprawi, że będziemy wyglądać rewelacyjnie podczas wesela przyjaciół lub kogoś z rodziny? Kobiety w tej materii z reguły mają utrudnione zadanie, ponieważ wybór kreacji dla płci pięknej jest bardzo duży. Kombinezony, suknie, sukienki, spódniczki i cała reszta garderoby, a w szczególności buty. Jednak czy jest to równoznaczne z tym, że mężczyźni mają się gorzej?

Tradycja a może coś innowacyjnego?

Wesela to jednak uroczystości, bądźmy szczerzy, z zasady klasyczne. Co sprawia, że często rodzi się pytanie – “czy wypada ubrać to na wesele”? Jeszcze niedawno to pytanie pojawiało się tylko wśród kobiet, gdyż tradycyjny strój dla mężczyzn na wesele, to po prostu garnitur. Tak jest dziś, lecz na szczęście, pojawiło się na rynku odzieżowym w tym zakresie kilka wariacji – w zależności od tego co kto lubi i w czym dobrze się czuje. Nie ma już przymusu, żeby garnitur był tylko czarny. Aktualnie może być on równie dobrze szary, granatowy a nawet bordowy. I nikt nie będzie w tym widział nic dziwnego. W ten sposób panowie mogą połączyć klasykę z przejawami nowej mody.

Jakie elementy można ze sobą łączyć a czego lepiej unikać .

Rozwiązań jest bardzo dużo i są kwestią indywidualnych preferencji. Ale warto zapamiętać, czego nie można ubierać:
całkowity zakaz jeansów – nie ma takiej opcji! Nawet jeżeli komuś wydaje się, że świetnie wyglądają z białą koszulą i marynarką.
koszule z krótkim rękawem – może jest to niesprawiedliwe wobec mężczyzn, ponieważ kobiety, w trakcie wesel w gorące dni, mają krótkie sukienki lub suknie bez pleców. Jednak to nie to samo – męska koszula z krótkim rękawem nie kojarzy się zbyt elegancko – przez co prezentuje się zbyt “luzacko”
Kiedyś panowała zasada o tym, żeby nie zakładać czarnego garnituru – ale aktualnie w tym zakresie dużo się zmieniło – coraz częściej pan młody wybiera inny kolor aniżeli czerń – stąd też zasada nie jest zbyt adekwatna do obecnych standardów.

Dlaczego warto mieć garnitur uszyty na miarę?

Garnitury szyte na miarę z reguły kojarzą się z ogromnym wydatkiem. Dużo ludzi bowiem uważa, iż nie stać ich na tak wydatek. Ale warto pamiętać, że jest to opinia sprzed lat, kiedy duża część panów na tego typu okazje, kupowała garnitury w sklepach odzieżowych. Jednak teraz, ceny na półkach sklepowych, zwłaszcza odzieżowych, rosną bardzo szybko. W związku z tym, cena garnituru uszytego na miarę nie jest już aż tak wysoka, a wręcz odwrotnie. Komfort noszenia jest zdecydowanie większy, gdyż krawiec przygotuje idealnie skrojony strój i świetnie dopasuje materiał. Dzięki temu zakładając takie ubranie, możemy poczuć się jak w drugiej skórze. A wybierając się na wielogodzinną imprezę, najbardziej istotny, elementem jest nasza wygoda.