Montaż drzwi wewnętrznych – jak to zrobić?

6 lutego 2021 by Brak komentarzy

Czy warto montować drzwi na własną rękę?

Drzwi wewnętrzne mogą zostać zamontowane przez fachowców,jednak możemy to wykonać na własną rękę w lokalu. W jaki sposób to zrobić, aby dokonało się w zgodzie z ich powołaniem? Podpowiadamy – poznaj nasze cenne wskazówki.

Jak się za to zabrać

Przed tym, nim uda nam się przejść do montowania drzwi wewnętrznych, to warto zapoznać się z dołączoną do nich umową zabezpieczającą.Możliwe jest bowiem, że gwarancja należy nam się tylko wtedy, gdy usługa będzie dokonywana przez kompetentną grupę specjalistów. Nie wolno też nie pamiętać o tym, aby nie zabierać się za drzwi wewnętrzne ani ich instalację w czasie, gdy w domu nie znajduje się w dalszym ciągu ustawionych podestów oraz ścian.

Jeśli pragniemy umocować drzwi wewnętrzne z ościeżnicą, to należy sprawdzić, czy posiadamy kompletny zbiór. Ościeżnice są bowiem złożone niezmiennie z trzech składowych i trzeba je całe zintegrować ze sobą. W innej sytuacji nie da się prawidłowo zrobić naszej sprawy.

Najpierw powinno się naszykowaćokreślone  części ramy drzwi, które są konieczne. Następnie należy montować wszystkie części ościeżnicy – wykonujemy to albo przy użyciu kleju albo przy użyciu klamer i śrub. Po zrealizowaniu zadania trzeba wstawić framugę w otwór w ścianie. Między ścianą a murem powinno się pozostawić lukę posiadającą 1-2 cm.

O czym pamiętać podczas montowania drzwi?

W trakcie mocowania drzwi wewnętrznych ościeżnicę należy ustawić w dziurze w taki sposób,by pomiędzy ścianą a murem znajdowała się mała przestrzeń.Pomiędzy fasadą a ościeżnicą należy wstawić płytki z drewna. Ościeżnicę należy teraz zamocować do ościeża. Pod koniec montujemy listwy do maskowania.

Wolisz zatrudnić do tego fachowców? Sprawdź: montaż drzwi Bydgoszcz