Najczęstsze fakty i mity o klimatyzacji

25 czerwca 2021 by Brak komentarzy

Gdy wraz z nadejściem gorących dni komfort pracy w biurze znacząco spada, a w domu ciężko nam odpocząć, warto pomyśleć o zamontowaniu urządzenia klimatyzacyjnego. Ta metoda ma coraz więcej zwolenników w regionie miast takich jak Pruszków czy Żyrardów. Razem z popytem na urządzenia chłodnicze narosło dookoła tej kwestii wiele mitów, które możesz usłyszeć od znajomych. Dziś zapoznamy się z tymi najczęściej powtarzananymi.

Informacje dzięki uprzejmości firmy https://clim-rem.pl/.

Klimatyzator zużywa dużo prądu

Gdy boimy się wzrostu rachunków za energię, warto rozpatrzyć klasę zużycia prądu. Najlepsze urządzenia klimatyzacyjne oferują klasę A+++. Najnowsze klimatyzatory z inwerterem dostępne w Łowiczu zużywają do 30% mniej prądu niż popularne urządzenia. Na rynku dostępne są również klimatyzatory z funkcją płynnego dostosowywania trybu pracy, w wyniku czego nie musimy się zamartwiać dużymi rachunkami. 

Klimatyzacja jest niezdrowa

Postawmy sprawę jasno – klimatyzacja przepisowo używana nie ma nieprzyjaznego wpływu na nasze stan zdrowia. Dodatkowo dostępne modele oferują technologię filtrowania powietrza, za co w szczególności nam podziękują osoby starsze. Aby tak było, powinniśmy zawsze pamiętać o corocznym przeglądzie naszego sprzętu. Warto to powierzyć to profesjonalnej firmie. Aby uniknąć przewiania i czuć się świetnie, temperatura w pokoju nie powinna być mniejsza niż 5-7 stopni od tej na dworze.

Głośna praca klimatyzatorów 

Kilkanaście lat temu klimatyzatory rzeczywiście były wyjątkowo hałaśliwe, ale od tamtego czasu wiele się zmieniło. Producenci znacznie unowocześnili swoje systemy. Pojawiły się jednostki typu split, które w wyniku konstrukcji wentylatora potrafią pracować z głośnością mniejszą niż 19 dB. Dane o głośności pracy możemy też wyczytać z tabliczki energetycznej na urządzeniu lub zasięgnąć języka u eksperta.