Nowoczesne schody Gdańsk – przegląd trendów

15 sierpnia 2021 by Brak komentarzy

Schody to podstawowe rozwiązanie stosowane w pomieszczeniach prywatnych jak i publicznych, dające możliwość swobodnego przemieszczania się między poziomami. Ważna jest ich funkcjonalność i bezpieczeństwo, jednakże nie mniej ważny jest kształt i forma. Dziś przedstawimy ci obowiązujące trendy w wykończeniu schodów na zamówienie, tak by nowoczesne schody doskonale komponowały się w twoim pomieszczeniu. Znajdziesz tu najważniejsze informacje o najpopularniejszych rodzajach schodów, sposobach wykończenia stopni oraz jak dopasować schody do stylistyki twojego mieszkania.

Schody w stylu minimalistycznym

Gdy w twoich wnętrzach panuje minimalizm, a jesteś dopiero na etapie budowy domu, możesz zdecydować się na schody wspornikowe, których budowa jest wyjątkowo uproszczona. Idealnie sprawdzi się w tym wypadku najprostsza barierka – przykładowo taka wykonana ze szkła. Przy wyborze wykończenia stopni masz zupełną dowolność, może to być beton, kamień lub drewno, aczkolwiek masz możliwość wybrać również z szerokiej oferty płytek. Najmodniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie dobranego kolorystycznie do surowca wykończenia stopni do najbliższej ściany. Stworzy to świetne tło dla twoich schodów, a schody nie będą dominowały swoim gabarytem. 

Schody na zamówienie Gdańsk – tradycyjnie, w nowoczesnej aranżacji

Obszar pod schodami można zaprojektować na wiele sposobów. Istotne będzie to szczególnie w mniejszych wnętrzach, aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Jeśli szerokość biegów będzie wystarczająca, pod schodami możemy postawić wygodną sofę, zaaranżować pracownię czy domowe biuro. Aby ta powierzchnia dobrze nam służyła, odpowiednio jest wybrać schody z zabudowanym czołem stopnia, by pył i piasek nie przedostawały się do powierzchni, którą stworzyliśmy pod biegami. Ważne jest również zespolenie barierki ze stopniami, wykorzystanie szklanej płyty zamocowanej bezpośrednio do stopni zamiast tralek czy ażurowych wykończeń zda egzamin.

Schody na zamówienie Gdynia – zadbaj o swoje wnętrze

Jak wiadomo schody poza swoją najważniejszą funkcją są istotnym punktem każdego wnętrza. Ze względu na swoją wielkość, jak i powiązanie dwóch pięter, mocno zwracają na siebie uwagę. Schody są więc kluczowym elementem każdego wystroju i dlatego należałoby dłużej zastanowić się nad ich formą, kolorystyką, czy strukturą materiału. Aby maksymalnie dopasować wybór schodów do swojego mieszkania warto wybrać schody na zamówienie w Trójmieście.

Źródło: Stolmark

Tagi: