Piwnica – jak ją zagospodarować?

28 sierpnia 2022 by Brak komentarzy

Niewątpliwie projektant wnętrz w Warszawie aranżując piwnicę ma ciężkie zadanie. Na pewno w tym wnętrzu jest ogromny potencjał, i warto go pomysłowo użyć.

Salon w piwnicy? To możliwe!

Cel, jaki powinien Ci przyświecać, aby odnaleźć dobry pomysł na piwnicę, to jak można ją urządzić funkcjonalnie i z pomysłem. Jeśli Twój projektant będzie miał dużo wyobraźni taki pokój stanie się centrum rozrywki lub po prostu pomoże z organizacją w domu. Piwnica pomoże Ci pozbyć się między innymi zbędnych szaf z sypialni czy też sprzętów AGD, które zabierają przestrzeń w łazience. Pamiętajcie również, że kluczową rolę w aranżacji piwnicy ogrywa projekt domu. Na pewno odpowiedni plan uwzględnia wielkość pomieszczenia w piwnicy wraz z panującymi w niej warunkami. Ważne jest też to aby piwnica była zaaranżowana zgodnie z dzisiejszymi trendami. Niemniej jednak wybierając profesjonalnego projektanta wnętrz będziesz mieć pewność że salon w piwnicy będzie perfekcyjnie zaaranżowany.

Jakie style we wnętrzarstwie są obecnie modne?

Style w dekoracji wnętrz w tym roku są wyjątkowo kontrastowe. Na początku możemy zauważyć, modę na styl klasyczny a także fascynację naturą, z drugiej zaś strony widoczny jest trenda na oryginalne eksplozje kolorów i kształtów. Ponadto w bieżącym roku powróciła do nas moda z lat 80. Zauważamy też u projektantów inspirację Azją. Aranżacje wnętrz, w szczególności sypialni w 2022, są oparte na miękkich tapicerkach oraz przyjemnych w dotyku tekstyliach. Królem tkanin welur, jest on nie tylko miękki, to świetnie odbija światło, dzięki czemu jest to świetny materiał do klasycznych domów.