Pompy ciepła – komu odradzamy?

18 lipca 2022 by Brak komentarzy

Z pewnością pompy ciepła słupsk i ich rozpoznawalność stale rośnie. Ten sposób na ogrzewanie jest ekonomiczny oraz ekologiczny, co wyjątkowo przekonuje Polaków do używanie ich. Kilka lat temu w naszym kraju zakupionych zostało 56,5 tysięcy takich pomp. Eksperci z POORTPC {obliczyli|oszacowali], że rynek pomp ciepła służących do centralnego ogrzewania wzrósł w 2020 roku o około 77 procent w porównaniu do 2019 roku.

Czy można dostać dofinansowanie na pompy ciepła?

W sklepie jest kilka rodzajów pomp ciepła. Niżej możesz zobaczyć jakie to są.

Pompy wodne – co należy o nich wiedzieć?

Bez wątpienia poprzez ciągły dostęp do wody możemy normalnie spędzać dnie. Bardzo często w tym celu konieczne jest użycie pompy, która ją doprowadzi do domu a także ogrodu. W sklepach dostępnych jest wiele rodzajów takich urządzeń. Pompy wodne znajdują zastosowanie w wielu typach instalacji, używa się ich na przykład do: zaopatrzenia w wodę przez przepompowywania wody czystej czy też brudnej ze studni, basenów i innych zbiorników naturalnych oraz sztucznych. Niemniej jednak o pompy wodne należy dbać, oraz należy liczyć się z faktem że regeneracja pomp może być potrzebna.

Pompy hybrydowe – co warto o tym wiedzieć?

Pompy hybrydowe, które nazywane są również pompami gruntownymi, są interesującą alternatywą. Stosuje się je wtedy, gdy woda znajduje się stosunkowo wysoko natomiast sama instalacja wodociągowa powinna być zamontowana możliwie jak najniższym kosztem. Takie pompy są samozasysające oraz bardzo chętnie wybierane są do zasilania domków letniskowych, bądź systemów podlewania ogrodu oraz wypompowywania deszczówki. A także modele które są wydajniejsze śmiało mogą być wykorzystywane także do celów przemysłowych czy także do tłoczenia wody którą wykorzystamy na potrzeby  spożywcze w domu jednorodzinnym. Jednakże pamiętaj, żeby dobrze o nią dbać i ją pielęgnować w innym wypadku remont pomp może być wymagany.

Powietrzna pompa ciepła – co warto o nich wiedzieć?

Popularność pompy tego typu jest coraz większe, ze względu na to, że na samym początku nie wymaga poniesienia wysokich kosztów. Ich źródłem ciepła jest powietrze pobrane z zewnątrz. Dzieli się na typu powietrze-powietrze oraz powietrze-woda. Taką pompę możemy używać w każdych warunkach. W tej sytuacji niezbędne bęzie jednak wyposażenie nieruchomości w dodatkowe źródło ogrzewania, które będzie mogło wspomagać to jak pracuje pompa albo ją zastępowało wtedy, kiedy różnice temperatur w środku będą największe. Zaleca się połączenie takiej pompy ciepła z układami niskotemperaturowymi.