Sprawdź które trendy we wnętrzarstwie będą w modzie w bieżącym roku.

6 lutego 2022 by Brak komentarzy

Moda wnętrzarska na 2022 rok generalnie będzie podobne do tych z ubiegłego roku, aczkolwiek pojawi się także kilka nowości, które będą zaskoczeniem dla wielu osób. Ten rok koncentruje się w znacznym stopniu na naturze, oraz na rzeczach DIY.

Sprawdź jakie odcienie będą trendem we wnętrzarstwie w 2022

Meble zrobione z naturalnych materiałów to nierozerwalny element mody we wnętrzarstwie w 2022 roku. Barwą podstawową tego roku jest zielony. Projektowanie wnętrz w Warszawie w 2022 zwraca uwagę na zielone akcenty w urządzanych wnętrzach. Najbardziej popularne są intensywne odcienie które kojarzą się z kamieniami. 

Oprócz zielonego w trendy wpisuje się jeszcze fiolet. Fioletowy nie był dawno widziany w modzie wnętrzarskiej. Ciekawostką jest, że kolor fioletowy najmodniejszy był w latach 80. W bieżącym roku najpopularniejszy jest odcień ametystu, lawendy a także jagody.

Niemniej jednak obecne trendy w dekoracji wnętrz będą łaskawe też dla miłośników minimalistycznych wnętrz ze względu na to że modne będą też  ziemiste kolory, takie jak  gliniana szarość, beż, ochra.

Sprawdź Które meble będą wieść prym w tym roku

W bieżącym roku nadal w trendzie będą meble modułowe. Cieszą się one od kilku lat sporą popularnością. Nic w tym dziwnego, ponieważ są one ogromnie praktyczne.  Meble modułowe które będą modne w tym roku zaskoczą nas nisko zaprojektowanym siedziskiem które jest wyraźnie zainspirowane designem japońskim.

Warto również dodać, że najnowsze moda w wnętrzarstwie widocznie nawiązują do dekoracji lat 80. 

Jaka tkanina jest w trendach w bieżącym roku? – sprawdź!

Wystrój wnętrz, zwłaszcza sypialni w tym roku, oparte będą na miękkich tapicerkach oraz przyjemnych dla dłoni tekstyliach. Królem tkanin welur, który nie dość, że jest miękki, to jeszcze świetnie odbija światło, dzięki czemu jest świetny materiał do poważnych domów.
Można także nadmienić, że projekty wnętrz w tym roku oprócz weluru wykorzystują tkaniny lniane. Projektanci wnętrz, których miejscem pracy jest na przykład Warszawa lubią tapicerki o konkretnym splocie, lniane posłanie a także cieniutkie wykonane z lnu zasłony nadadzą modernistycznym wnętrzom delikatnego, rustykalnego klimatu. 

Jakie kamienie są w trendzie w 2022?

Marmur – właśnie ten  luksusowy oraz chłodny minimalistyczny kamień został trendem tego roku. Ten kamień stosuje się do tworzenia między innymi  stołów, stolików bądź wanien.
Dodatkowo w bieżącym roku w nowoczesnych wnętrzach nie brakuje ciekawego kamieni. Spotkamy go w formie kafelków ściennych, bądź część mebli oraz materiał, z którego powstają dodatki.

Zobacz dlaczego w tym roku ekologia jest aż tak ważny w trendach wnętrzarskich

Wszystko wskazuje na to, że moda na ekologię w pełni wpasowały się do branży wnętrzarskiej. Trendy wnętrzarskie na ten rok jasno stwierdzają, że ekologia jest ogromnie ważna. Firmy meblowe prześcigają się w wytwarzaniu mebli i dodatków z ekologicznych materiałów.
Jednak nie znaczy to, że za wszelką cenę musisz wyposażyć swoje mieszkanie designerskimi ekoprzedmiotami. W ekologiczne trendy wnętrzarskie idealnie wpasują się meble wykonane z palet, a także kupione na pchlich targach. Można też wyszukać interesujące meble z PRL-U, które w tym roku także są modne. Reasumując podstawą ekologicznego trendu jest ograniczenie konsumpcji.

Zobacz jakie style wnętrzarskie w bieżącym roku dopasowują się trendy!

Style wnętrz w 2022 roku są bardzo zróżnicowane. Z jednej strony można zaobserwować, modę na styl prosty oraz fascynację naturą, z drugiej stronu widzimy trenda na ekscentryczne eksplozje kolorów i kształtów. Dodatkowo w 2022 roku wraca do nas moda lat 80. Zauważamy także u projektantek fascynację Azją.