Transport chłodniczy – czym się różni ciężarówka chłodnicza od normalnej?

25 lutego 2021 by Brak komentarzy

Nie da się ukryć, że transport jest jedną z najszybciej rozwijających się branż. Trudno wyobrazić sobie codzienne życie bez tysięcy ciężarówek, które regularnie zaopatrują sklepy w produkty i przewożą inne ważne ładunki. Należy tutaj położyć nacisk na ponadczasowe osiągnięcie w dziedzinie transportu, a mianowicie znacznie rozwinięte chłodnictwo gdańsk

Lodówka na kołach

Wszystko zaczęło się bardzo dawno temu, bowiem już w okolicach 1925 roku, kiedy to pojawiły się na rynku pierwsze urządzenia chłodnicze stosowane w pojazdach. Od tamtej pory wszystko znacznie się rozwinęło – w obecnych czasach nie jest przeszkodą przewożenie nawet najcięższych ładunków w kontrolowanych warunkach oraz dokładnie określonej temperaturze.
W związku z tym odpowiedź na zagwozdkę, czym różni się ciężarówka chłodnicza od normalnej, jest niezwykle prosta – chłodnie zaopatrzone są w technologię, która zezwala nie tylko na transport wymagających ładunków we względnie przyzwoitym stanie, ale na bezproblemowe przewożenie produktów, które wymagają znacznej troski w zakresie temperatury. Jednym z najbardziej trywialnych i prozaicznych przykładów są tutaj różnego rodzaju mrożonki.

Nowoczesne technologie a transport chłodniczy

Obecnie jest mnóstwo technologii, które zapewniają pomoc w mrożeniu podczas transportu. Na uwagę zasługuje choćby użycie dwutlenku węgla wydobywającego się z suchego lodu, czy też stosowanie specjalnych urządzeń chłodzących napędzanych skromnym silnikiem. Nadal stosuje się także prozaiczne wyłożenie całej naczepy lodem – jest to rozwiązanie niezwykle proste, ale i bardzo skuteczne, szczególnie na niedługich trasach.