Żaluzje plisowane – z czego wynika ich popularność?

2 września 2021 by Brak komentarzy

Plisy okienne cieszą się coraz większą popularnością ze względu na swoje liczne zalety. Jest to doskonała alternatywa dla klasycznych rolet. W Warszawie można obecnie znaleźć wiele firm, które zajmują się sprzedażą plis okiennych. Niemniej, aby znaleźć odpowiednie plisy okienne, warto wcześniej dowiedzieć się paru podstawowych informacji odnośnie ich. Jak dokładnie działają żaluzje plisowane? Co koniecznie powinno się o nich wiedzieć? Jakie są ich podstawowe zalety? Jak kupić najlepsze plisy okienne?

Czym dokładnie są żaluzje plisowane?

Plisy okienne inaczej nazywane są też roletami plisowanymi. Ich zadaniem jest zasłanianie szyb, co jest możliwe dzięki materiałowi zwijanemu. System składa się za pomocą listewki lub sznurka i ustawiać ją w wybranej konfiguracji panując nad ilością przepuszczanego światła. Żaluzje wykonuje się z różnych materiałów – najczęściej wykorzystywane są różne tworzywa sztuczne takie, jak choćby poliester. 

Inwazyjny i nieinwazyjny sposób montażu rolet

Rolety można zamontować na dwa sposoby – inwazyjny i nieinwazyjny. Montaż inwazyjny opiera się na wierceniu otworów w ramie okna. Rolety plisowane sprawdzą się bez względu na typ okna i będzie można je otworzyć na oścież. Mnóstwo osób wybiera jednak montaż bezinwazyjny, ponieważ nie trzeba wiercić dziur. Rolety montuje się za pomocą specjalnych zaczepów umieszczanych do ramy okna. Zaczepy będą znacznie korzystniejszym rozwiązaniem, niemniej trzeba wiedzieć, że mogą się szybciej psuć. 

Typy żaluzji plisowanych

Na rynku dostępne są różne typy rolet plisowanych. Najczęściej kupowane są tradycyjne rolety przystosowane do pionowych okien. Innym rozwiązaniem będą plisy okienne, które sprawdzą się w ramach dachowych. Ponadto rolety zakłada się do okien o nietypowych kształtach – sprawdzają się przykładowo do ram ram okrągłych czy skośnych. 

Plisy okienne – zalety

Dzięki roletom plisowanym można regulować stopnień dopływu światła. W przeciwieństwie do klasycznych żaluzji możliwe jest zasłonienie dowolnej częściokna – na przykład tylko połowę. Następną zaletą jest wyjątkowo proste użytkowanie. Rolety są lekkie, wytrzymałe oraz estetyczne, dzięki czemu pasują do większości wnętrz. Świetnie pasują do wystroju, gdyż na rynku dostępne są warianty w różnych kolorach i wzorach. Wiele osób decyduje się na rolety plisowane wykonane z materiałów termoizolacyjnych – zimą nie ucieka z pomieszczenia ciepło, a latem wnętrze się nie nagrzewa.

Jak znaleźć odpowiednie żaluzje plisowane?

Znalezienie odpowiednich żaluzji plisowanych jest stosunkowo łatwe, wystarczy tylko zwrócić uwagę na parę podstawowych parametrów. Przede wszystkim należy dobrać je do kształtu oraz wielkości ramy okiennej. Podczas zakupu nie można pomijać również tkaniny, której są one wykonane. Według własnych preferencji oraz wystroju wnętrza dobrze jest wybrać kolor i wzór.
Przy wybieraniu odpowiednich plis okiennych zdecydowanie powinno się wziąć pod uwagę producenta, ponieważ to właśnie on gwarantuje wysoką jakość artykułów. Mnóstwo osób wybiera PIOGAL – plisy. Firma jest wiarygodna, a także sprawnie realizuje zlecenia.

Tagi: